Historia Szkoły Tańca Odoriko

Pomysł stworzenia Akademii Formy i Tańca “Odoriko” zrodził się podczas pracy zawodowej w japońskiej szkole położonej w Fukuoce na wyspie Honsiu w roku 1994. podczas pracy zawodowej jednej z założycielek akademii, Pani Bogumiły Kłopotek-Malinowskiej. Od tego czasu rozpoczeły się prace nad koncepcją przyszłej szkoły tańca ” Akademii Formy i Tańca Odoriko.

Historia istnienia Akademii Formy i Tańca “Odoriko” datuje się od roku 1996 i rozpoczęła działalność z 35 osobową grupą dzieci podejmując od pierwszych dni trudne zadania.

Dzieci i młodzież podejmując naukę miały na celu nie tylko uczyć się tańca, ale przede wszystkim rozwijać swoją wrażliwość artystyczną poprzez muzykę i ruch.

Każdego roku mamy wspaniałe premiery rożnych bajek, które powtarzamy w każdym sezonie zimowym w grudniu. Są to spektakle przeznaczone dla dzieci w wieku od 4- 12 lat . Oprócz tego dzieci występują w Teatrze Wielkim, Muzycznym i Jaracza. Dzieci biorą udział w imprezach charytatywnych głównie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w szkołach, hipermarketach i na wolnym powietrzu.

Uczniowie znani są z konkursów tanecznych za granicą oraz w kraju (Grand Prix i dwa złote medale Shenzen – Chiny | trzy złote medale Austria | pierwsze miejsce Polska) oraz licznych pokazów mody w Łodzi i Warszawie.

Wielkim powodzeniem cieszą się wszystkie spektakle taneczno-muzyczne takie jak “Jaś i Małgosia – moje życie bez narkotyków”, “Brzydkie kaczątko”, “Kopciuszek”, “Lampa Alladyna”, “Cztery pory roku”, “Królewna zaklęta w żabkę”, oraz wiele innych które obejrzały dzieci i młodzież z większości szkół podstawowych i gimnazjów łódzkich.

Uznanie i poparcie naszej akcji antynarkotykowej otrzymaliśmy ze strony władz lokalnych, a także od Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej.

W czerwcu 2003 roku odbyła się premiera spektaklu dla dzieci pt “Brzydkie Kaczątko” zrealizowanego przy współpracy słynnej łódzkiej solistki Teatru Wielkiego oraz choreografa tworzącego swe dzieła głównie za granicą Anną Krzyśków (współpracuje ona z choreografem światowej sławy Lorką Miasinem potomkiem słynnego tancerza i choreografa Leonida Miasina).

Tematyka spektaklu oparta jest na baśni Andersena. Porusza temat brzydkiego kaczątka jako symbolu dzieci biednych i chorych, którym powinniśmy pomagać i dawać nadzieję na lepsze jutro.

NASI UCZNIOWIE TO MIĘDZY INNYMI:
Mister Poland 1996 – Michał Kruk

światowej klasy modelka – Karolina Malinowska – Janiak

modelka Ellite Model Look – Sandra Żaczkiewicz

Odoriko dziś

spektakle teatralne

Każdego roku mamy wspaniałe premiery rożnych bajek, które powtarzamy w każdym sezonie zimowym w grudniu. Są to spektakle przeznaczone dla dzieci w wieku od 4- 12 lat . Oprócz tego dzieci występują w Teatrze Wielkim, Muzycznym i Jaracza. Dzieci biorą udział w imprezach charytatywnych głównie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w szkołach, centrach handlowych i na wolnym powietrzu. Wielkim powodzeniem cieszą się wszystkie spektakle taneczno-muzyczne takie jak “Jaś i Małgosia – moje życie bez narkotyków”, “Brzydkie kaczątko”, “Kopciuszek”, “Lampa Alladyna”, “Cztery pory roku”, “Królewna zaklęta w żabkę”, oraz wiele innych które obejrzały dzieci i młodzież z większości szkół podstawowych i gimnazjów łódzkich.

Nasze osiągnięcia

Jako Akademia Formy i Tańca staramy się zadbać aby efekt pracy i zabawy naszych podopiecznych został doceniony nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Nie da się ukryć jednak, że największym emocjonalnie wyróżnieniem dla nas jako kadry jest radość oraz zaangażowanie naszych podopiecznych.