Historia

Historia Szkoły Tańca Odoriko

Pomysł stworzenia Akademii Formy i Tańca “Odoriko” zrodził się podczas pracy zawodowej w japońskiej szkole położonej w Fukuoce na wyspie Honsiu w roku 1994. podczas pracy zawodowej jednej z założycielek akademii, Pani Bogumiły Kłopotek-Malinowskiej. Od tego czasu rozpoczeły się prace nad koncepcją przyszłej szkoły tańca ” Akademii Formy i Tańca Odoriko.

Historia istnienia Akademii Formy i Tańca “Odoriko” datuje się od roku 1996 i rozpoczęła działalność z 35 osobową grupą dzieci podejmując od pierwszych dni trudne zadania.

Dzieci i młodzież podejmując naukę miały na celu nie tylko uczyć się tańca, ale przede wszystkim rozwijać swoją wrażliwość artystyczną poprzez muzykę i ruch.

Każdego roku mamy wspaniałe premiery rożnych bajek, które powtarzamy w każdym sezonie zimowym w grudniu. Są to spektakle przeznaczone dla dzieci w wieku od 4- 12 lat . Oprócz tego dzieci występują w Teatrze Wielkim, Muzycznym i Jaracza. Dzieci biorą udział w imprezach charytatywnych głównie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w szkołach, hipermarketach i na wolnym powietrzu.